בעיות עם הצנרת?

ביובית המקורית – כל הפתרונות במקום אחד!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


  מתי נדרש לבצע שאיבת ביוב?

  שאיבת ביוב ושאיבה בכלל מבצעים בהמון סוגי מערכות:

  • בור משאבות – במערכת הביוב של בתים פרטיים עם מרתף שלרוב מחוברים למערכת הביוב המרכזי יש בור משאבות שיעודו להרים את הביוב לגובה מערכת הביוב המרכזית וכך ניתן למעשה לבנות מערכת שירותים ואמבטיה במרתף (למעט מקומות בהם הביוב המרכזי נמוך מהמרתף), רוב הלקוחות מופתעים ואינם מבינים מה קרה כאשר הבור מתמלא והמשאבה אינה עושה את עבודתה וסיבה לכך טמונה בחוסר ידע בסיסי: מערכת בור המשאבות מחייבת נקיון שנתי מפני שהבור מתמלא במוצקים אבנים פלסטיקים ועוד כל-מני דברים שעלולים לפגוע בפעילות המשאבה, ככל שמזניחים את בור המשאבות יותר זמן כך עולה הסיכוי לתקלות.
  • בנוסף רצוי ואף נדרש לבצע בדיקות במהלך השנה לראות שהמשאבה מתפקדת מפני שברגע שיש תקלות הביוב יחזור חזרה וייצא מהמקום הנמוך ביותר משמע הטוש, האמבטיה ו/או השירותים. הדרך בה ביובית מנקה את הבור היא בעזרת שאיבה ולחץ מים גבוה בכדי לדחוף את הלכלוך לצינור השאיבה. במידה והבור לא הוזנח במשך שנים ניתן להביאו למצב כמעט חדש.
  • בור ספיגה – מערכת בורות הספיגה הינה מערכת ישנה מאוד ונתנה פיתרון למצב בו אין ביוב מרכזי בסביבה, המערכת מורכבת מבור רקב (ספטינג) והבור הסופג. מטרת בור הרקב הינה ללכוד את המוצקים שבמערכת ולמנוע מהם להגיע אל בור הספיגה שמטרותו היא לספוג נוזלים, אם מוצקים מגיעים אל בור הספיגה הם עלולים לגרום לו נזק רב כלומר לסתום את תחתית הבור וכך בעצם להוריד את כושר הספיגה ואף להקטין את נפחו. הדרך למנוע בעיות במערכת בורות הספיגה היא שאיבת ביוב תקופתית של בור הרקב בכדי לרוקן אותו ממוצקים וכך לא יהיה מעבר של מוצקים לבורות הספיגה.
  • מפריד שומנים – המערכת ממוקמת לרוב במפעלים ובמסעדות והדרך בה היה עובדת דומה מאוד לבור הרקב. מפריד שומנים הינו מיכל פלסטיק או מיכל מבטון (בדר"כ במערכות היותר ישנות) שמטרתו היא למנוע מהשומנים להגיע לביוב המרכזי ולבסוף למכון טיפול השפכים. השומן גורם הוא גורם להצרה של הצנרת לכל אורכה ובנוסף לנזקים בתהליך הטיפול בשפכים. בנוסף המערכת עצמה עלולה להיסתם במידה ולא מתבצע ניקיון, השומן מצטבר ולבסוף מתקשה. בכדי למנוע סתימות, נזקים למערכת הביוב הראשות, לנזקים במכון טיפול השפכים ולהימנע מדוחות בעקבות הזנחה (ביקורת של הרשות המקומית – דוחות שעלולים להגיע עד 50,000 ש"ח) היא הזמנה של ביובית לצורך שאיבה, פינוי למכון מורשה וקבלת אישור שפיכה במכון מורשה אותו תקבלו מקבלן הביוב. את אישור זה תוכלו להציג בפני פקחי הרשות.

  שתף

  בעיות עם הצנרת?

  ביובית המקורית – כל הפתרונות במקום אחד!
  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם