בעיות עם הצנרת?

ביובית המקורית – כל הפתרונות במקום אחד!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  שאיבת בורות שומן

  אם בעבר חיפשתם מידע על השירות של שאיבת בורות שומן, בוודאי נתקלתם בתכנים שטוענים כי אך ורק חברה שמנוסה בשאיבות ביוב שונות, יכולה לבצע את העבודה, תוך שימוש בביוביות ובצוות מיומן ומקצועי. המשפטים הללו אמנם נכונים מאד, אבל מה בעצם מסתתר מאחוריהם? הסיבה לכך שאנשים לעתים מתבלבלים, היא משום שהם כלל לא בטוחים מהם בורות שומן, ובמה הם שונים מבורות ביוב, אם בכלל. בורות השומן הם בעצם בורות ביוב אשר בהם יש פיצול מסוים בין הפסולת הנוזלית – לבין פסולת שומנית שמורכבת מתוצרי שומן בלבד. אבל איך הם נוצרים ומתי מנקים אותם?

  לשאיבת בורות שומן ושומנים תעשייתיים חייגו: 054-5449944

  המידע המקיף על הבורות ועל השאיבה

  • אצל מי הם מותקנים? לרוב, מי שמתקינים אצלם את הבורות הללו ולכן גם זקוקים לשירות של שאיבת בורות שומן הם בעיקר עסקים אשר עוסקים בהזנה של עשרות סועדים ביום. על כן, לרוב נוכל למצוא את בורות השומן שמותקנים בבתי קפה, במסעדות, בבתי מלון, במטבחים ציבוריים, וכיו"ב. הסיבה לכך היא שהמטבחים של המוסדות הללו מייצרים פסולת שומנית בכמויות גבוהות (בשונה לגמרי מהמטבח הביתי), ולכן נדרשת הפרדה, כדי שהשומן לא יסתום את הצנרת הרגילה.
  • מדוע בעצם יש צורך לבצע שאיבת בורות שומן? ככלל התפקיד של הבורות הוא לספוג את השומן שנפרד מהנוזלים, וכך למנעו הצפה של הצנרת. עם זאת, גם לבורות שומן יש קיבולת משלהם, גם הם עלולים לעלות על גדותיהם וגם להם יש כושר ספיגה מקסימלי שבסופו של דבר יגיע לקצו. כאשר בור הספיגה מגיע לקצה גבול היכולת שלו השומן יתחיל לפרוץ החוצה ויש סכנה כמובן להרס הצנרת.

  שאיבת שומן ממפעלי מזון

  לצד מסעדות, בתי קפה ומוסכים, מפעלי מזון מהווים אף הם שחקן מרכזי ברשימת הצרכנים המובילים של שאיבת בורות לניקוז שומן. בכל בתי העסק הללו חיוני להתקין בורות ייעודיים לניקוז פסולת שומנית, כאלה שנועדו למנוע הצטברות של שומן במערכת הניקוז המרכזית של העסק וכך להקטין את הסיכויים להיווצרות סתימות משמעותיות.

  ואולם, מתוקף תפקידם, גם בורות לניקוז שומן עלולים להתמלא בפסולת יתרה ולפיכך דורשים ניקוז ופינוי על בסיס קבוע. שאיבת שומן במפעלי מזון מהווה לפיכך חלק מרכזי משגרת התחזוקה השוטפת של העסק, באותה שורה יחד עם טיפול קבוע במכונות ובמכשירים על פס הייצור, ניקיון חללי העבודה, תחזוקת צי הרכב וכו'. תיאום מועד קבוע לביצוע שאיבת שומן ממפעלי מזון כחלק מלוח הפעילות השנתי של המפעל יוכל לסייע לכם לעמוד במשימה מבלי לשכוח לבצעה.

  שאיבת שומן ממסעדות

  מטבחים של מסעדות, בתי קפה ובתי עסק פעילים בתחום הקולינריה נוטים להפיק כחלק מתהליך ייצור המזון פסולת שומנים רבה. כדי למנוע הצטברות של השומנים במערכת הביוב הסטנדרטית, אליה מתנקזים כל יתר השפכים, נהוג לנתב את השומן אל בורות ניקוז ייעודיים המצויים מחוץ לצנרת הביוב.

  בורות הניקוז הייעודיים מקטינים באופן ניכר את הסיכוי להיווצרות סתימות ומעצורים בצנרת הביוב אליה מחובר העסק. כדי לשמור על האפקטיביות המיטבית של בורות ניקוז השומנים חשוב לבצע באופן שגרתי שאיבה של הפסולת שהצטברה בהם. פעולה זו מכונה בעגה המקצועית "שאיבת שומן ממסעדות", והנה מומלצת לכל בית עסק ומסעדה שברשותם בור לניקוז שומן.

  שאיבת שומן ממוסכים

  ביצוע שוטף ושגרתי של שאיבת שומן ממוסכים הנו פעולה בעלת יתרונות תברואתיים וכלכליים רבים. לא מדובר בעוד תקנה תברואתית שולית שקשה לראות איזה ערך טמון בה, כי אם בהנחיה שמומלץ בהחלט להקפיד למלא. כחלק משגרת הפעילות של המוסך נוטים להצטבר בו חומרי פסולת שומנית רבים. מדובר לרוב בשומנים מינראליים, כאלה שמהווים את אחד החומרים הבעייתיים ביותר לטיפול במסגרת תעשיית השפכים.

  הקפדה שגרתית על שאיבת שומן ממוסכים תוכל לאפשר לכם להמשיך לקיים ללא הפוגה או עיכוב את הפעילות העסקית במוסך – יתרון בעל ערך כלכלי ניכר. כמו כן, גם מהבחינה התברואתית לשאיבת השומן ישנו ערך רב, שכן הפסולת השומנית המצטברת עלולה להוביל לנזקים בריאותיים לסביבה ולבני האדם השוהים במקום לאורך זמן.

  האם צריך לשאוב שומן באופן קבוע?

  התשובה היא בהחלט כן!

  רוב העסקים מזמינים שירות קבוע של שאיבת בורות שומן, לרוב אחת לשנה – אך אפשר לתכנן זאת בהתאם לקצב הספיגה של הבור. כך מונעים מראש מצב שבו הבור יתפוצץ או יעלה על גדותיו, ואפשר להמשיך ולהשתמש בבור לאורך זמן.

  לכל שאלה או יעוץ נוסף אנחנו כאן לרשותכם. צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם!

  054-5449944

  שתף

  בעיות עם הצנרת?

  ביובית המקורית – כל הפתרונות במקום אחד!
  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   שאיבת בור שומן

   מערכות הביוב מכילות מגוון רב של חומרים, בין אם זה שפכי אדם ופסולת של משקי בית פרטיים ובין אם זה שפכים של מפעלים תעשייתיים ומעבדות בתי חולים.

   חלק מן השפכים מכילים בתוכם שומנים. השומנים שמגיעים גם משפכים תעשייתיים וגם משפכים של משקי הבית הפרטיים עלולים לגרום לנזקים של מערכות הביוב. עם הזמן השומנים מצטברים בצנרת של מערכות הביוב וגורמים לסתימה של הצנרת שבמידה והיא לא תטופל, הסתימה עלולה להוביל לנזקים נוספים מלבד כמו הצפות.

   מהו התפקיד של בור שומן?

   בור שומן הוא בור שמטרתו להפריד שומנים ממים. כאשר השפכים ממערכות הביוב נכנסים לבור שומן מתרחש מצב בו השומנים שוקעים וממלאים את הבור, והמים ממשיכים הלאה בצנרת של מערכות הביוב. אם בור השומן מתוחזק ומתבצעת שאיבות בור שומן מעת לעת לרוב ניתן לשמור על מערכת ביוב תקינה. במידה ולא מתבצעת תחזוקה שוטפת בור השומן יתמלא ויזלוג חזרה לצנרת מערכות הביוב ויגרום לתקלות וסתימות.

   איך מבצעים שאיבת בור שומן?

   שאיבת בור שומן מתבצעת באמצעות משאית הביובית. משאית הביובית היא משאית לה יש מכלית וצינור רחב המאפשר לשאוב את בור השומן בשביל שלא יגרם נזק וסתימה צנרת במערכות הביוב. בסיום שאיבת בור השומן אנשי המקצוע יצטרכו לנקות את הצנרת משאריות של שומנים שנשארו.

   חברת הביובית המקורית בע"מ מספקת שירותים של שאיבת בור שומן ומעניקה שירותי ביובית ותחזוקה שוטפים. כאשר אנשי המקצוע של אנשי הביובית יהיו בעלי ניסיון ומקצועיות, שאיבת בור שומן תהיה תהליך לוגיסטי קצר, פשוט ויעיל.

   אלו תקלות השומנים במערכות הביוב יכולות לגרום?

   • סתימה בצנרת של מערכות הביוב.
    במקרה של סתימה שנובעת משמנים הסתימה תתרחש באיטיות והדרכה מאחר ויהיה צורך בהצטברות של השמנים בצנרת. על ידי תחזוקה שוטפת ושטיפה של צנרת מערכות הביוב ניתן יהיה למנוע הצטברות של שומנים.
   • ריח חריף.

   חשוב גם לציין ששמנים שלא מטופלים כראוי יכולים להזדהם ולגרום למפגע תחלואתי וזיהום של הקרקע. לפיכך על חברות הביובית לעבוד על פי הנהלים של המשרד להגנת הסביבה ולטפל בשפכים רק במקומות שהמשרד להגנת הסביבה אישר.

   בור שומן

   בור שומן הוא בור שבאמצעותו מפרידים בין שמנים לבין מים. שמנים עם חומרים שונים, פוגעים בצנרות של מערכות הביוב וגורמות לסתימות של הצנרת. על מנת למנוע את הסתימות בצנרת, מפעלים תעשייתיים רבים משתמשים בבור שומן בשביל לנקות את השפכים שלהם. מומלץ לבצע ניקוי זה בצורה מקצועית.

   כיצד בור שומן עובד?

   כאשר השפכים של מפעלים תעשייתיים עוברים לבור שומן, מתרחש מצב בו השמן צף על פני המים ואילו המים יורדים בזרם הניקוז למערכות הביוב. השמנים שהופרדו מהשפכים של המפעלים התעשייתיים נשארים בבור השומן עד שהוא מתמלא. לפני שהבור מתמלא לגמרי מהשמנים, נצטרך להזמין חברת ביובית המטפלת בשאיבת בור השומן.

   כיצד מטפלים בבור שומן?

   הטיפול של בור שומן מתבצע על ידי שאיבות הבור באמצעות משאית ביובית ולאחר מכן שטיפה של דפנות הבור על מנת לנקות שאריות שנשארו על הדפנות.

   שאיבת בור שומן מתבצעת באמצעות משאית ביובית אותה מפעילים חברות שירותי ביובית כמו חברת הביובית המקורית בע"מ שהם אנשי מקצוע בעלי ניסיון המוכשרים להפעיל את המשאית. חברת הביובית המקורית בע"מ מספקת שירותי ביובית לטיפול בשפכים, במערכות ביוב ובשאיבה של בור שומן.

   מהם שירותי ביובית?

   שירותי ביובית הן שירותים הניתנים על ידי חברות המטפלות במערכות בביוב ובצנרות על ידי משאית הביובית. ביובית היא כלי רכב שחברות המטפלות בשפכים ממערכות הביוב משתמשות בו ומכיל ציוד מותאם לטיפול בשפכים. הביובית היא בעצם משאית לה יש מכלית שיכולה להכיל את השפכים של מערכות הביוב או השמנים שנשאבים מבור ביוב. מלבד המכלית בה מאחסנים את השפכים והשמנים, למשאית הביובית יש צינור לחץ רחב יחסית המאפשר לה לשאוב את השפכים ממערכות הביוב או מבור שומן, ובנוסף לכך מאפשר שאיבה של פסולת כמו ענפים של עצים שהצטברו במערכות ביוב. לביובית קיים גם צינור המאפשר זרימת מים בלחץ גבוה. באמצעות הצינור ניתן לנקות את דפנות בור השומן משמנים ושאירות פסלות שהצטברו במערכת הביוב.

   את השפכים שאוחסנו במכלית של הביובית לאחר שאיבת בור השומן, מפנים על פי הנהלים של המשרד להגנת הסביבה. את השפכים יש לפנות למקום מורשה שאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה בשביל למנוע זיהומים של הקרקע או מפגעים תחלואתיים מהשפכים של מערכת הביוב. חברת הביובית המקורית בע"מ, תשמח לתת לכם ייעוץ בנושא.

   054-5449944 WhatsApp